اشتیاق آفتاب شیراز اوقات شرعی طلوع آفتاب

اشتیاق: آفتاب شیراز اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب اوقات شرعی 21 خرداد ماه افق شیراز

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سلبریتی‌ها مواظب باشید!

مهدی فخیم زاده هنگام فیلمبرداری در چالوس به سانحه ای دچار شد و او را به پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته کردند، ولی بیمارستان ها از پذیرش بیمار سر باز زدن

سلبریتی ها مواظب باشید!

عبارات مهم : پزشکی

مهدی فخیم زاده هنگام فیلمبرداری در چالوس به سانحه ای دچار شد و او را به پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته کردند، ولی بیمارستان ها از پذیرش بیمار سر باز زدند. دلیلش این بود که فخیم زاده صورت سرشناسی بود. حالا اگر فردی معمولی به جای این صورت سینمایی به چنین مشکلی دچار می شد، چه اتفاقی می افتاد؟ شاید پاسخ این پرسش مضحک باشد، ولی واقعیت این است که خیلی راحت تر از اینها در یک بیمارستان پذیرش می شد. این یک معضل تازه و دلواپس کننده هست. رد پای این نگرانی را اگر دنبال کنیم، می رسیم به سال ٩٤؛ هنگامی که نخستین چالش بین پزشکان و سینماگران کلید خورد؛ همان وقت که شبکه سه سریال «در حاشیه» مهران مدیری را پخش کرد.

پزشکان شوخی های مدیری را تاب نیاوردند و اعتقاد بودند صدا و سیما جهت جذب مخاطب بیشتر، آنها را سوژه تمسخر خود قرار داده؛ بعد هم بیانیه دادند و تحریم کردند. سریال «در حاشیه» تمام شد و این جنجال هم ختم به خیر. پزشکان و سینماگران هم این چالش را فراموش کردند. ولی کمتر از یک سال دوباره گذر این دو صنف به هم افتاد. این بار ولی ماجرا متفاوت بود. ١٤ تیر ٩٥ بود که خبر آمد عباس کیارستمی از بین مان رفت؛ عجیب ترین اتفاق ممکن و شوک بزرگی که قابل هضم نبود.

این شروع چالش دیگری بود میان سینماگران و پزشکان. حال کیارستمی آن قدر وخیم نبود که برود؛ اصلا همه در انتظار مرخص شدنش بودند نه رفتنش. ولی فضای رسانه پر شده است بود از خبرهای ضد و نقیض. خانواده و دوستان کیارستمی تاکید داشتند که فوت او بر اثر خطای پزشکی رخ داده هست. غم از دست دادن عباس کیارستمی جهت جامعه فرهنگی آن قدر بزرگ بود که مطرح شدن عنوان خطای پزشکی، همه چیز را ملتهب تر کند. همه برآشفته بودند و عاجز.

واکنش های عصبی از سوی بعضی از سینماگران رخ می داد؛ که شاید بسیاری ارزش امروز پشیمان باشند از آن برخوردها و گفته ها و نوشته ها. فضای عجیبی بود؛ سینماگران در اینترنت پست می گذاشتند و مصاحبه می کردند و پزشکان تکذیب می کردند. کار به تجمع و تحصن رسید و در نهایت شکایت خانواده کیارستمی از دکتر معالج او. حالا دو سال از رفتن کیارستمی و طرح شکایت از دکتر معالجش گذشته هست. دیروز خبر آمد که حکم دکتر کیارستمی صادر شده است هست. به گفته قائم مقام معاون انتظامی کل شرکت نظام پزشکی، آقای دکتر تذکر گرفتند و توبیخ شدند و این توبیخ در سابقه پزشکی ارزش لحاظ می شود و پیامدهایی دارد که در خبرها مفصل آمده است.

٢ . به نظر می رسد چالش میان سینماگران و پزشکان این بار جدی تر از آن است که فراموش شود. هر کدام از دو صنف مذکور ته دلشان از یکدیگر چرکین است و بیش از هر لحظه حواس ارزش به حریف هست. فوت کیارستمی تبعات جبران ناپذیری به جا گذاشت. حالا اوضاع به گونه ای است که هنگامی که هنرمندی یا سینماگری پایش به بیمارستان می رسد، پزشکان محافظه کارتر می شوند. نمونه اخیرش سانحه ای که جهت مهدی فخیم زاده رخ داد و در بیمارستان ایرانمهر پایتخت کشور عزیزمان ایران خوابیدن شد.

پزشکان معالجش دلسوزانه جهت نجاتش تلاش می کردند، ولی هنگامی که پای رسانه ها در میان می آمد که جویای احوال فخیم زاده می شدند، همه چیز عوض کردن می کرد. هنگامی که دوستی یا فامیلی از پزشکان یا مسئولان بیمارستان حال فخیم زاده را می پرسید، اوضاع خوب بود و چندان جای نگرانی نبود، ولی همین که عنوان اطلاع رسانی رسمی می شد، اطلاعات متفاوت بود. سطح هوشیاری آقای فخیم زاده در اخبار رسمی بسیار پایین تر از شنیده های خودمانی تر بود و همه اینها یعنی پزشکان حالا در برخورد با بازیگران و صورت های معروف محتاط تر از قبل عمل می کنند و بخشی از این بی اعتمادی نتیجه واکنش‌ها نادرست بعضی از سینماگران است.

روزنامه شهروند

سلبریتی‌ها مواظب باشید!

واژه های کلیدی: پزشکی | پزشکان | در حاشیه | کیارستمی | سینماگران | خطای پزشکی | بیمارستان | مهران مدیری | عباس کیارستمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog