اشتیاق آفتاب شیراز اوقات شرعی طلوع آفتاب

اشتیاق: آفتاب شیراز اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب اوقات شرعی 21 خرداد ماه افق شیراز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی با FATF هزینه‌های نقل‌وانتقال پولمان به کم‌ترین اندازه‌ خواهد رسید ، ما نمی‌

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پذیرفتنFATF منجر به ورود بانک های خارجی به کشور عزیزمان ایران شده است و امنیت کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری در کشور اوج می‌رود،

با FATF هزینه‌های نقل‌وانتقال پولمان به کم‌ترین اندازه‌ خواهد رسید ، ما نمی‌

تنها دو کشور کشور عزیزمان ایران و کره شمالی به FATF نپیوستند/ ما نمی توانیم مانند جزیره زندگی کنیم/ با FATF هزینه های نقل وانتقال پولمان به کم ترین اندازه خواهد رسید

عبارات مهم : امنیت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پذیرفتنFATF منجر به ورود بانک های خارجی به کشور عزیزمان ایران شده است و امنیت کسب وکار و سرمایه گذاری در کشور اوج می رود، گفت: تنها راه نجات کشور از رکود، جذب سرمایه های خارجی و زیاد کردن واقعی تولید ناخالص ملی است و این ممکن نخواهد بود مگر با ارتباط با بانک های جهانی و بالابردن درجه امنیت محیط کسب وکار.

«معصومه آقاپور علیشاهی»، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، در گفت و گو با برنا با بیان اینکه FATF اصلا آن چیزی نیست که مردم فکر کرده و بعضی هم در مورد آن حاشیه سازی می کنند، گفت: پیوستن به FATF در حقیقت قدمی است که ما جهت تعامل با دنیا برمی داریم.

وی با بیان اینکه پیوستن به FATF نخستین فرصتی است که در بخش تجارت جهانی جهت ما فراهم شده است هست، افزود: FATF باعث ارتباط بانک های داخلی با بانک های جهانی است و ازهرگونه فساد و پول شویی جلوگیری می کند که ما این مباحث را در داخل هم انجام می دهیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخیرا قانون مبارزه با پولشویی را در مجلس تصویب کردیم که نخستین گام جهت پیوستن به FATF هست، افزود: تنها دو کشور کشور عزیزمان ایران و کره ی شمالی به FATF نپیوستند که چند روز پیش نیز کره شمالی در این زمینه با آمریکا به نتیجه رسید. در هر حال باید دانست ما نمی توانیم مانند جزیره زندگی کنیم.

وی با بیان اینکه هزینه های در حال پرداخت جهت نقل وانتقال پول در داخل کشور بسیار سرسام آور هست، توضیح داد: اگر مردم کشور عزیزمان ایران بدانند که ما با پذیرفتن این معاهده هزینه های نقل وانتقال پولمان به کم ترین اندازه ی خود می رسد هیچ گاه مخالفت نخواهند کرد. در نظر داشته باشید که یک پتروشیمی هر سه ماه یک بار 500 میلیون یورو باید پول جابه جا کند و هنگامی که ما به FATFمتصل می شویم هزینه این جابه جایی نیم درصد خواهد شد. ولی همینک ما بین دو تا پنج درصد و در بعضی کشورها تا دوازده درصد هزینه نقل وانتقال پول می دهیم. با میانگین 5 درصد 500 میلیون یورو چقدر می شود؟ 5/2 میلیون یورو. همین پول بسیاری از پرسشها را در داخل حل می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پذیرفتنFATF منجر به ورود بانک های خارجی به کشور عزیزمان ایران شده است و امنیت کسب وکار و سرمایه گذاری در کشور اوج می رود، توضیح داد: تنها راه نجات کشور از رکود، جذب سرمایه های خارجی و زیاد کردن واقعی تولید ناخالص ملی است و این ممکن نخواهد بود مگر با ارتباط با بانک های جهانی و بالابردن درجه امنیت محیط کسب وکار.

وی با بیان اینکه من به مردم کشور عزیزمان ایران این نوید را می دهم که FATF پایه گذاری جهت پیشرفت و توسعه روابط بانکی کشور عزیزمان ایران با بانک های جهانی است که خود می تواند منافع خاصی را جهت کشور عزیزمان ایران دربر داشته باشد، تصریح کرد: این معاهده با برجام متفاوت هست. از دید من برجام واقعی و تحریم واقعی همین FATF است.

آقاپور با بیان اینکه چهارگروهی که FATF به عنوان تروریست معرفی کرده ما نیز همان ها را تروریست می دانیم و اصلا حزب الله در میان این گروه ها نیست، افزود: آیا ما باید تا این اندازه نسبت به این عنوان بدبین باشیم؟ آیا کشور عزیزمان ایران می تواند از کره ی زمین جدا شود و جهت زندگی به کره ی مریخ رود؟ این یک شبکه است اگر ما در این معاهده عضو شویم می توانیم در کنفرانس های گوناگون نظر های خودمان را بیان کنیم. ما فعلا در فهرست سیاه قرار داریم و می خواهیم وارد لیست مقابله نشویم. اگر در همین فهرست هم باقی بمانیم فکر نکنید شرایط بسیار خوبی است ما باید از این بعد دوستی مان را ثابت کنیم تا عضو ثابت شویم.

با FATF هزینه‌های نقل‌وانتقال پولمان به کم‌ترین اندازه‌ خواهد رسید ، ما نمی‌

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | خارجی | اقتصادی | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog